Расширенный
 
 
Знаменитые спортсмены
  • Идентификационный номер (код) набора данных

    21-2640

  • Наименование набора данных

    Знаменитые спортсмены

  • Описание набора данных

    Знаменитые спортсмены Узбекистана

  • Владелец набора данных

    Министерство культуры Республики Узбекистан

  • Ответственное лицо

    Oybek Yunusov (Boshqarma boshlig’I o’rinbosari)

  • Контакты ответственного лица

    Телефон: +998 (71) 239-44-78
    Почта: atb@mcs.uz
    Веб сайт: mcs.uz

  • Формат данных

  • Дата первой публикации набора данных

    10.11.2016 12:03

  • Дата последнего внесения изменений

    10.11.2016 12:03

  • Статистика


0.0

5

0

4

0

3

0

2

0

1

0

  • Вид структуры

    ПорядокCodeТип элементаНаименование (Рус)Наименование (Узб)ОбязательныйДлина
    500G1Строка138
    500G2СтрокаФ.И.ОФ.И.Ш1255
    500G3СтрокаГод и место рожденияТуғилган йили ва жойи1255
    500G4Текст (строка больше чем 255 символов)Место работы, должностьИш жойи, лавозими, унвони1698
    500G5Текст (строка больше чем 255 символов)ОбразованиеМаълумоти, қайси ўқув юртини қачон тамомлаган, мутахассислиги1300

  • Download


#Ф.И.ОГод и место рожденияМесто работы, должностьОбразование
 
1         1.          Нурудинов Руслан Шамилевич1993 йил, Андижон вилояти, Хонобод шаҳри Оғир атлетика бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи”, “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвонлари ҳамда “Эл-юрт ҳурмати” ордени, “Рио 2016” олимпия ўйинлари олтин медали ва рекордчисиОлий, Андижон давлат университети, 2013. (магистратура 2016 й.) ўқитувчи-мураббий
2         2.          Дўсматов Ҳасанбой Маруфжон ўғли1993 йил, Андижон вилояти, Булоқбоши туманиБокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони, “Рио 2016” олимпия ўйинлари олтин медали Олий, Андижон давлат университети, 2015, ўқитувчи-мураббий
3         3.          Наврузов Ихтиёр Каримович1989 йил, Бухоро вилояти, Бухоро шаҳриЭркин кураш бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвони, “Рио 2016” олимпия ўйинлари бронза медали Олий, Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия институти, 2011 (магистратура 2014), ўқитувчи-мураббий
4         4.          Чусовитина Оксана Александровна1975 йил, Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри Спорт гимнастика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси, “Ўзбекистонда хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвони, “Дўстлик” ордени, “Меҳнат шуҳрати” ордени, “Рио 2016” олимпия ўйинлари иштирокчисиОлий, Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия институти, 1995, ўқитувчи-мураббий
5         5.          Гиясов Шахрам Джамшедович1993 йил, Бухоро вилояти, Бухоро шаҳриБокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони, “Рио 2016” олимпия ўйинлари кумуш медалиТугалланмаган олий, Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия институтининг 4-босқич талабаси, ўқитувчи-мураббий
6         6.          Зоиров Шахобидин Шокирович1993 йил, Бухоро вилояти, Когон шаҳриБокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони, “Рио 2016” олимпия ўйинлари олтин медалиЎрта-махсус, Бухоро олимпия захиралари коллежи,2011, мураббий
7         7.          Собиров Ришод Рашидович1986 йил, Бухоро вилояти, Жондор туманиДзюдо бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвони, “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони, “Рио 2016” олимпия ўйинлари бронза медалиОлий, Бухоро давлат университети, 2008, ўқитувчи-мураббий
8         8.          Атоев Аббос Абдураззокович1986 йил, Бухоро вилояти, Вобкент туманиМарказий ҳарбий спорт клуби ҳарбий хизматчиси, "Ўзбекистон белгиси" кўкрак нишони, “Эл-юрт ҳурмати” ордени, “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвониОлий, Бухоро давлат университети, 2008, жисмоний тарбия ўқитувчиси
9         9.          Санокулова Замиражон Бахтиёржоновна1994 йил, Бухоро вилояти, Бухоро шаҳриБадиий гимнастика бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвониТугалланмаган олий, Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия институти 4-босқич талабаси, ўқитувчи-мураббий
10       10.        Латипов Сулаймон Нематович1997 йил, Бухоро вилояти, Бухоро шаҳриБокс бўйича Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси аъзоси, “Нанкин-2014” ёшлар ўртасида олимпия ўйинлари кумуш медали Ўрта махсус, Бухоро олимпия захиралари коллежи, 2015, мураббий
11       11.        Мелиқўзиев Бектемир Рўзматжон ўғли1996 йил, Фарғона вилояти, Фурқат туманиБокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, “Шуҳрат” медали ва “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони, “Рио 2016” олимпия ўйинлари кумуш медали Тугалланмаган олий, Қўқон давлат педагогика институтининг 2-босқич талабаси, ўқитувчи-мураббий
12       12.        Расулов Элшод Юнусович1986 йил, Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри Бокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвони, “Меҳнат шуҳрати” ордени, “Рио 2016” олимпия ўйинлари иштирокчисиОлий, Фарғона давлат университети 2008, ўқитувчи-мураббий
13       13.        Мўминова Нафиса Алишеровна1990 йил, Фарғона вилояти, Ўзбекистон туманиШахмат бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони, Истиқлол йилларидаги Ўзбекистонннинг биринчи халқаро ГроссмейстериОлий, Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия институти 2014, ўқитувчи-мураббий
14       14.        Махмудов Дилшод Махамаджанович1982 йил, Фарғона вилояти, Фарғона шаҳриРеспублика олимпия захиралари коллежи мураббийи, “Шуҳрат” медали, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвониОлий, Фарғона давлат университети, 2003, ўқитувчи-мураббий
15       15.        Тожибаев Хуршид Эргашевич1989 йил, Жиззах вилояти, Пахтакор туманиБокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, “Шуҳрат” медали, “Рио 2016” олимпия ўйинлари иштирокчисиОлий, Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия институти, 2012, ўқитувчи-мураббий
16       16.        Ахмадалиев Муроджон Қаҳҳор ўғли1994 йил, Наманган вилояти, Чуст шаҳриБокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвони соҳиби, “Рио 2016” олимпия ўйинлари бронза медали Тугалланмаган олий, Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия институтининг 4-босқич талабаси, ўқитувчи-мураббий
17       17.        Курбанов Сойиб Ражабович1988 йил, Қашқадарё вилояти, Косон туманиДзюдо бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи”, Халқаро турнирлар ғолиби, “Рио 2016” олимпия ўйинлари иштирокчисиОлий, Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия институти, 2012, ўқитувчи-мураббий
18       18.        Мирзаева Ёдгорой Тўлқинжон қизи1996 йил, Самарқанд вилояти, Каттақўрғон туманиБокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, Халқаро турнирлар ғолиби, “Рио 2016” олимпия ўйинлари иштирокчисиТугалланмаган олий, Самарқанд давлат университети 2-босқич талабаси, ўқитувчи-мураббий
19       19.        Бахромов Илхом Исмоил ўғли1997 йил, Самарқанд вилояти, Оқдарё туманиЮнон-рум кураши бўйича Ўзбекистон ёшлар терма жамоа аъзоси, “Нанкин-2014” ёшлар ўртасида олимпия ўйинлари олтин медали Ўрта-махсус, Республика олимпия захиралари коллежи, 2015, мураббий
20       20.        Жалолов Баходир Исомиддин ўғли1994 йил, Сурхондарё вилояти, Сариосиё туманиБокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси, Халқаро турнирлар ғолиби, “Рио 2016” олимпия ўйинлари иштирокчиси Тугалланмаган олий, Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия институти 4-босқич талабаси, ўқитувчи-мураббий

Список комментариев пуст

Вы не авторизованны в системе.

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии. Пожалуйста авторизируйтесь или зарегистрируйтесь в системе.

Внимание! Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите её и нажмите Ctrl+Enter для уведомления администрации

Разработка: